Ešerys druskoje

Tai prisižvejojot? Ir nebėra kelio atgal – arba doroji, arba namiškių „tai kam tu juos gaudei?“ virs skaudžių durklu perveriančiu giliausias sielos ir įsitikinimų kerteles.

Tačiau neverta liūdėti galvojant, jog visą nuostabų vakarą teks praleisti bandant nuskusti tuos prakeiktus ešerius. Žinoma neišsiduokite namiškiams, kad žinote geresnę išeitį – tegul tai būna staigmena. O jūs tiesiog pasiimkite butelaitį alaus, kelis kilogramus druskos (dėl visa ko) ir nieko nesakę keliaukite į virtuvę.

Kokia paslaptis? O paslaptis paprasta – ešerių kepimas druskoje jų nei skutant, nei dorojant. Skamba keistai, bet pamėginti verta.

Reikės:

  • Daug druskos (tinka pigiausia ir paprasčiausia);
  • Šviežių ešerių;
  • Alaus (sau).

Eiga:

Pasiimkite kepimo skardą ar bet kokį indą, kuris tinka naudoti kepimui orkaitėje. Į indą pilame sluoksnį druskos, negailėdami ir tiek, kad nesimatytų dugno. Sluoksnio storis gali būti įvairus, svarbiausia nepagailėti.

Ant šio sluoksnio dedame ešerius. Taip taip – neskustus, nenudarytus, t.y. su visais žarnokais viduje. Nebijokite – bus gerai. O jei bijote, prisiminkite, kad turite alaus.

Kai atsigersite alaus ir išdėliosite ešerius, juos vėlgi užpilkite druskos sluoksniu. Nė kiek negailėkite šito gėrio ir pilkite tiek, kad žuvys būtų pilnai po drūskos sluoksniu. Manau supratote esmę – ešerius reikia paskandinti druskoje.

Kai druskos sarkofagas bus paruoštas, įkaitinkite orkaitę iki 200 laipsnių ir pašaukite ešerius kepimui tarsi didingiausius faraonus į Egipto piramidės požemius.

Jei po druskos sluoksniu užkasti ešeriai nedideli juos galite kepti apie 20 min., o štai didesnėms žuvims reikės kiek daugiau laiko – 30-35 min. (iškepta žuvis turėtų turėti sukietėjusią plutelę, kuri susidaro iš druskos ir ešerio odos, žvynų).

Baigus kepti išimkite žuvį iš orkaitės ir palikite dar bent 10 min praaušti.

Praaušusias žuvis belieka patiekti – išimkite jas iš druskos krūvos, nulaužkite galvas, bei nuimkite sukietėjusią plutelę. Jau tikriausiai pamiršote, jog ešerius kepėme su viduriais? Teks prisiminti. Tačiau tai nėra taip baisu – iš visų žarnų viduje teliko nedidelis gumuliukas, kuris lengvai pašalinamas ir galiausiai žuvį galima patiekti valgymui.

Skanaus!