Troškintas ešerys

Gaminant patiekalus iš ešerių yra du keliai – lengvas ir ne toks lengvas. Aišku dar pasitaiko visokių aplinkkelių, sankryžų ir pro šalį važiuojančių, kurie pamėtėja tave kelis kilometrus į priekį. Šį kartą papasakosim apie sunkesnį, bet vaizdingą (t. y. skanų) kelią. O jei nenorite didelių iššūkių – šokite čia ir jūsų ešeriai pasigamins patys.

Taigi, jei smagiai praleidote dieną iš savo tvenkinio traukdami didesnius ar mažesnius ešeriukus, turite suvokti, jog grįžus namo ateina ir atpildo valanda – reikia kažką padaryti iš šių žuvų, kad jų pasiaukojantys kibimai nebūtų veltui. Kaip jau minėjome šis kelias bus sunkesnis, nes ešerius teks nudoroti, o visų pirma nuskusti.

Reikės:

  • 3-4 vid. dydžio ešerių;
  • ~6 vid. dydžio bulvių;
  • 1-2 morkų;
  • 400-500 ml. grietinės;
  • Šiek tiek aliejaus;
  • Prieskonių (druskos, pipirų, mėgstamų žuvies prieskonių).

Eiga:

Nuskuskite ir nudorokite ešerius, nupjaukite galvas. Paruoštą žuvį pagal skonį įtrinkite druska, pipirais, mėgstamais prieskoniais. Patartina tai padarius žuvį palaikyti vėsiai, geriausia per naktį.

Jei turėjote kantrybės, po nakties jau galima imtis ir kitų procedūrų, t.y. daržovių paruošimo – bulves patartina supjaustyti plonomis riekelėmis, nes jos taip greičiau iškeps, o morkas taip pat plonai, tačiau griežinėliais.

Dabar tereikia susirasti kepimo skardą ar švarų troškintuvą. Indo vidų pašlakstyti aliejumi ir sudėti daržoves (bulves ir morkas). Pagal skonį pabarstyti druskos, pipirų ir tada ant daržovių sluoksnio išdėlioti paruoštus ešeriukus. Išdėliotą žuvį užpilti grietine ir indą uždengti dangčiu ar folija. Šitą stebuklą pašaukite į iki 220 laipsnių įkaitintą orkaitę ir viską troškinkite apie pusvalandį arba dar geriau – kol bulvės taps minkštos.

Rekomenduojame patiekalą ragauti kol neataušęs.