Žvejyba nemėgėjiškais įrankiais

Ne paslaptis, jog žvejyba mėgėjiškos žūklės įrankiais nėra pats efektyviausias būdas gaudyti žuvis, tačiau ne kiekvienas žino, jog net ir nuosavame tvenkinyje galioja tam tikros taisyklės bei įstatymai, kurių nesilaikant galima užsitraukti aplinkosaugininkų nemalonę.

Daugeliui mūsų atrodo, jog nuosavame tvenkinyje galime žvejoti kaip norime ir kuo norime, tačiau taip nėra. Įsigaliojus naujoms žvejybos tinklais ir tinklų įsigijimo taisyklėms, neturint leidimo, nemėgėjiškos žūklės įrankių naudojimas ir net laikymas tapo nelegalus, tad aplinkosaugininkui radus pas jus tinklą, negalėsite pasiteisinti tuo, kad jį naudojate tik savo tvenkinyje ir už tai tiesiog gausite atitinkamą baudą.

Tačiau ką daryti, jeigu tvenkinyje jau kelinti metai plaukioja persivalgę karpiai, kurių nepriviliosi nei aukščiausios kokybės masalais, nei paprastu mėšliniu slieku, o vienintelė išeitis šventei pasigauti skanų rubuilį yra senas geras senelio tinklas arba kitaip sakant sietka.

Žūklė tvenkinyje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Išeitis paprasta – imti ir statyti tinklą, tačiau, kad tai galėtumėte padaryti legaliai jums pirmiausia reikės gauti leidimą įsigyti ir laikyti tinklą ar bet kokį kitą įrankį, kuriam reikia tokio leidimo. Tą padaryti galite turėdami dirbtinio vandens telkinio nuosavybės dokumentus, t.y. jūsų tvenkinys turėtų būti įregistruotas registrų centre.

Turėdami dokumentą, kuris įrodo, jog turite jums priklausantį dirbtinį vandens telkinį, galite keliauti į regioninį aplinkos apsaugos departamentą, kurio kontroliuojamoje teritorijoje yra deklaruota jūsų gyvenamoji vieta. Ten pateikę nuosavybę bei savo tapatybę įrodančius dokumentus ir jų kopijas, galėsite pateikti prašymą raštu, kuriame reikės nurodyti savo vardą, pavardę, deklaruotą gyvenamąją vietą, asmens kodą, numatomų įsigyti žvejybos įrankių tipą, kiekį, jų ilgį, akių dydį ir kitus jiems būdingus požymius (detaliau tvarka aprašyta IV įsakymo skyriuje: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.368418826E13). Tai padarę gausite leidimą įsigyti tinklus ir plombas, kuriomis tinklai turės būti paženklinti.

Žūklė tvenkinyje

 

 

 

 

 

 

 

 

Įsigiję ir paženklinę tinklus ar kitus įrankius, jais galėsite žvejoti nuosavame vandens telkinyje, tačiau žvejojant su savimi reikės turėti nuosavybės teisę patvirtinančio dokumento kopiją ir dokumentą leidžiantį nustatyti tapatybę.

Savo tvenkinyje galėsite žvejoti tinklais ar kitais įrankiais, nesibaimindami, jog galite būti nubausti už tinklų naudojimą ar laikymą. Paminėtina ir tai, jog privačiuose dirbtiniuose vandens telkiniuose (kūdrose, tvenkiniuose) nenustatomas žuvų sugavimo limitas ir neribojamas šalutinis žvejybos laimikis, o žvejybos tvarką nustato pats savininkas – galima žvejoti bet kuriuo metu, bet kokiais teisėtai įsigytais ir laikomais įrankiais, bet kokiu įrankių kiekiu ir bet kokio dydžio žuvis.

Šiame straipsnyje minėtą tvarką reglamentuojančius teisės aktus galite rasti čia:

  • „Žvejybos privačiuose bei bendrąja daline valstybės ir fizinių ar juridinių asmenų nuosavybės teise priklausančiuose žuvininkystės vidaus vandens telkiniuose tvarkos aprašas“ (taikoma tik privatiems ežerams ir upėms): https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.8EB43EAA25FD;